Ranní káva, flow a aktivity pro děti

8.3. 2020Martina1340x0

Mám své hranice. Přes ranní kávu nejede vlak.

Abych mohla vést spokojený život, potřebuji vyladit i moje osobní potřeby a naplnění s těmi ostatních členů rodiny. A to je opravdu někdy nadlidský výkon. Něco ti to připomíná?

Příklad? Abych mohla plout na spokojenější vlně každý den, ranní rituál u kávy je pro mne nedotknutelný. (Intouchables, řekli by Francouzi. Poznámka: Mimo jiné také krásný film.) Ale zpět ke kávě.

Všichni o mé vášni ví a na mou kávu s knihou se nesahá. (Alespoň se o to snažíme.) Pokud se moje tělo dostatečně NAPLNÍ potřebnou dávkou toho úžasného moku a hlava nasaje potřebné vědomosti, jsem zase jejich. Láskyplnější. Energetičtější. Spokojenější. Častěji i ve flow.

Tak jako my se dostáváme do flow, i naše děti ho zažívají. Dokonce intenzivněji a častěji.

Co rády dělají, když se na ně nikdo nedívá? U čeho si samy se sebou povídají? Na co si hrají s auty nebo panenkami?  Je to někdy opravdu zábavné a zajímavé.

Malí hrdinové

Děti mohou prohlubovat svoje dovednosti a znalosti, když jejich aktivity jdou ruku v ruce s jejich potřebami a naladěním. Znáte to i vy. Když si chcete vychutnat v klidu ranní kávu, asi Vás jen tak někdo nepřemluví na ledový tobogán. (Ale někdy by to mohl být odvaz:-))

Jak střídat aktivity? Odpověď je v naplňování základních potřeb

(A teď nemáme na mysli pouze nočník nebo špagety.) Kdo máte rádi vědu, podívejte se na Maslowovu pyramidu a třeba se leccos vysvětlí.)

Po klidových tvůrčích aktivitách (malování, stříhání, čtení, stavba) je dobré zapojit aktivní pohyb (divočení, skákání, sport, tanec). Děti se pak snáze zase zapojí do další tvůrčí klidovější činnosti. A vše poplyne lépe. (V našem rodičovském slovníku: Nezaznamenáme tolik vzdoru.)

Láska je láska

Je dobré aktivity proložit blízkostí rodiče: Obejmutím nebo společným dováděním. Zkuste s dětmi být na 100%. Odložit vše stranou. Jejich základní potřeby tak budou naplněny a snáze se zase budou chtít ponořit do jejich flow, tvoření. Podpoříte tak jejich zdravý vývoj v bezpečném prostředí.

Budeme moc rádi, když se s námi podělíte o vaše Sweet Flow okamžiky s dětmi.

S našimi vzdělávacími aktivitami pro děti se s vámi dělíme také ve Škole v kuchyni.

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.

  • Sweetletter

    Jednou za čas pošleme sladkou inspiraci. Recepty, zajímavosti, tipy a rady ze světa Sweeťáků.

    Stisknutím tlačítka "souhlasím ...", souhlasíte s tím, že vám budu posílat na vložený email zprávy se zajímavým obsahem z oblasti cukrovinek. Na emaily se můžete těšit zpravidla 2x měsíčně a pokud narazím na zajímavou tvorbu někoho dalšího, rád dám i o jeho práci vědět. Pokud už nebudete chtít e-maily dále dostávat, kdykoliv můžete tento souhlas odvolat prostřednictvím odhlašovacího odkazu v každé zprávě. Vaše údaje bude spravovat má firma sweetflow.cz podle těchto zásad zpracování a ochrany osobních údajů.
  • Kategorie