Dárky, které letos na Vánoce rozhodně nekupuj! Co je letos trendy?

27.10. 2021Martina3332x0

Projíždíme internet a hledáme tipy na vánoční dárky. Rozklikneme jeden z odkazů, který nám slibuje zaručené tipy na ty nejoblíbenější dárky letošních Vánoc a hned v prvních řadách na nás svítí vibrátor, čistička vzduchu, podprsenka, ponožky a hodinky. Že by letos byly Vánoce originální? S tímto výběrem jsme se úplně neztotožnili, a tak jsme nelenili a udělali si takový malý průzkum top dárků na Vánoce, třeba pomůže i tobě. Podívej se s námi a načerpej tu správnou vánoční inspiraci na dárky pod stromeček.

V loňském roce byly Vánoce ve znamení dárků do domácnosti a klasicky vedla elektronika. Co nás ale pobavilo je, že společně s nejčastějšími dárky, se do popředí dostávají také tužkové baterie. Tak to je trefa do černého. Také máš pocit, že jich potřebuješ celou krabici, aby se zprovoznili všichni chodící dinosauři, alarm budíky, mluvící panenky, blikající osvětlení nebo fontány na čokoládu? Letos na Vánoční dárky jdeme originálně. Co tedy rozhodně letos kupovat nemáš?

vánoční dárky

Ponožkám odzvonilo

Ponožky patří k nejčastějším zakoupeným dárkům na Vánoce. Někdo si bez nich nedokáže Vánoce vůbec představit a čeká na ně celý rok jak na smilování. (Někdo má totiž nohy studené po celý rok.) Z ponožek však určitá část lidí nadšená vůbec není, a i přesto se dárek pod stromečkem každý rok opakuje. Potom, co přišla „jiná doba covidová“ a lidé tráví více času doma, trendy v oblékání a volbě dárků se změnily. Ne, že by se spotřeba a potřeba ponožek snížila, ale letošním trendem jsou zástěry do kuchyně. Pořizují je muži ženám, ale i naopak. V době karantén se totiž lidé naučili trávit více času v kuchyni a učí se vařit a péct. A zástěry oblékají i bez… ponožek. A to je pak něco…

Tip: Daruj zástěru a přispěj tak i na dobrou věc. Zástěra je ušitá v chráněné dílně.

Jedlé dárky

Na co je kupovat, když se dají vyrobit? Miluješ tvoření cukroví? Zabal je jako dáreček pod stromeček. 
Vyrob domácí vaječňák, pečený čaj, sirup na svařák nebo nutelu. Tady najdeš další tipy na jedlé dárky. 

Tip: Jedlé dárky udělají radost druhým, ale i tobě. Ten pocit je k nezaplacení. A navíc to bývá i příjemný relax.

Pekárna na chleba 

Ušetříš přibližně 3 500 Kč, když ji nekoupíš. Není lepší návod než péct chleba ve své troubě. Lehké to nebude, ale když to člověk dokáže, má záruku, že bude široko daleko za hvězdu. A navíc si rozšíří obzory, i ty chuťové.
Když pochopíš, jak fungují procesy tvorby chleba a navážeš „intimní vztah“ se svojí troubou, lze se sehrát a vykouzlit voňavé nadýchané bochníky chleba, které jen tak někde nenajdeš. K tomu všemu máš 100% záruku, že uvnitř chleba najdeš pouze kvalitní suroviny, které tam sám vložíš.

Tip: Pečivo si můžeš vyzkoušet z droždí nebo se nechat okouzlit zdravým a oblíbeným způsobem pečení z kvásku.

Čokolády pochybné kvality

Zkus si ten rozdíl. Vyzkoušej kvalitní čokoládu. Otestuj různé druhy. Jen tak nebo ve tvých oblíbených receptech. Jak poznat kvalitní čokoládu? 
Hledej množství cukru. Množství kakaa. Jestli obsahuje kakaové máslo. Důležité je také uskladnění. Doporučujeme kvalitní obchod. Takže vždy vybírej kvalitní čokoládu a máš tak i záruku krásného dárku pro své blízké.

Tip: Vyzkoušej degustaci čokolád se svými blízkými.

Blikajícího jednorožce nebo autodráhu… bez baterek

Byli jsme tam všichni, normální rodiče, kterým dojdou baterky. (Teď mluvíme o těch běžných, třeba tužkových.)
Protože minulý rok měl Ježíšek co dělat, aby ustál covid dobu a k tomu horskou dráhu emocí všech v domácnosti v karanténách, letos prostě naděluje i zážitky a hlavně kvalitní čas s dětmi.
Takže frčí vstupenky do divadla, na výstavy, rodinné dovolené a výlety za pokladem do přírody. Nekteré nápadité nezrujnují peněženku a zajmou i rodiče, které spíše oslovila myšlenka si nedávat dárky vůbec.
A pokud přeci jen hračky, tak například Lego je skvělá aktivita pro celou rodinu. Hit Lego pro dospělé už jste možná také zavětřili. 

Tip: Nejlepší dárek pro děti je náš čas s nimi. Tipy od nás na vzdělávací aktivity s dětmi na celý týden nebo třeba celé dětství najdeš tady.

Ať ti pořizování Vánočních dárku dělá radost.

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.